איגוד היבואנים: העלאת המס לכלי תחרותיים – חוסר אחריות

מפול גז :

"איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי באיגוד לשכות המסחר קורא היום באיגרת לשר האוצר להציל את עתיד הספורט המוטורי ולהחזיר את המצב של שיעור מס קנייה בשיעור 19.2%, כפי שהיה עד דצמבר 2013, ושעלה מאז ל-72%. עוד כותבים באיגוד כי מדובר בצעד חסר אחריות שגורם לאי ודאות קיצוני, כמו גם להקפאה כמעט מוחלטת של הפעילות הכלכלית סביב הספורט המוטורי.

החל מיישום חוק הספורט המוטורי והתחלת ייבוא כלי רכב תחרותיים עם מספר אפור עמד מס הקנייה על שיעור נמוך של 19.2%. מס זה תאם את התחייבות רשות המסים מלפני כמה שנים, עוד מראשית החקיקה והסדרת תקנות חוק הספורט המוטורי. אף על פי שחלפה רק שנה מיום התחלת הצו, לא הוארך תוקפו, בטענה כי החוק מנוצל לרעה. חשוב לציין שלמרות שחוק הספורט המוטורי עבר לפני מספר שנים, יישומו בשטח התעכב שנים ארוכות, בעיקר בשל ריבוי ביורוקרטיה במשרדי הממשלה המעורבים. כעת, כשהספורט המוטורי החוקי בחיתוליו ומתחיל להתגבש, העלה משרד האוצר את מס הקנייה ל-72%, בדומה לאופנועים המשמשים ככלי תחבורה ומורשים לנוע על כבישים ציבוריים.

טלי ברנר, יו"ר איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי, הסבירה כי העלאת המס תגרום לנזק בלתי הפיך לספורט המוטורי, וזאת בניגוד מוחלט להסדרים המוקדמים עם משרד האוצר וללא כל סיבה נראית לעין, לא כל שכן, מדובר בתקופה קצרה של פחות משנה שבה הצו היה בתוקף. "הממשלה איננה מבינה את הנזק שנגרם בהתנהלות של זגזוג במדיניות המסים ברמת המשק בכלל ולספורט המוטורי בפרט. ההחלטה התקבלה בחופזה, מבלי לתת לגורמים בענף להשמיע את דעתם, וזאת תוך ניתוח רשלני של הנתונים".

ההנחה כי יש למסות אופנועי ספורט באופן זהה לאופנוע רגיל מתעלמת מהעובדה כי השימוש באופנוע ספורט מוטורי מוגבל ביותר, אינו יומיומי, פחת השימוש עצום והוא מוגדר כספורט ולא ככלי תחבורה. יצוין כי במהלך השנה האחרונה התקיימו תחרויות ספורט מוטורי – אחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם – אליפויות במסגרת קבוצות מסודרות שנתמכות על ידי גורמים מסחריים – שיירתעו כמובן בהתקיים אי ודאות בענף שכזה."

להמשך הכתבה בפול גז, הקליקו כאן

אודות כRובי

https://kruvi.net/about-2/

פורסם ב-4 בפברואר 2014,ב-חדשות שוטפות. סמן בסימניה את קישור ישיר. השארת תגובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: