עשר חוויות השטח המוחלטות- צ'ק ליסט ל-2013

למי מאיתנו אין פנקס קטן, אמיתי או מדומה, שהוא עורך בו את הרשימות של הדברים שחייבים להספיק לפני הצבא/החתונה/הילדים/בפנסיה… הנה עשרה דברים שצריך להספיק כבר בשנה הקרובה כפי שרואה אותם צביקה כהן ממגזין מוטו:

1. .כיבוש מעלה

הבקתה, יאיר, מחמל, עשוש או גרופית. הרשימה ארוכה, והשמות רבים וטובים. כמו במיטה, גם כיבוש מעלה, מתחיל ונגמר בראש. אם בתת המודע לא הצלחת להעפיל לפסגה, זה גם לא יקרה במציאות.
בפועל, כל מעלה שונה מרעהו, מי יותר טכני, מי יותר תלול ומי מכין בדרך איזה קונץ.
תנועת הגוף מתרגמת כל חלק בהעפלה לאחיזה. אם הגלגל האחורי מתחפר, מעבירים משקל לאחור, אם הקדמי מזדקר, משקל קדימה. כך, בסמבה סוחפת מתקדמים עם אופנוע אל הפסגה הנכספת. ואין, פשוט אין הרגשת ניצחון מתוקה מזו.

2. השתתפות בראלי

מתיחת הגבול המוחלטת, שלא כהנחה הרווחת, אין צורך להיות רוכב דגול כדי לסיים ראלי. חשוב לדעת לנווט, להתאמן לרכיבה ממושכת ולאמץ משמעת של לוחם נחוש שלא מוותר לעצמו בדרך. ראלי חוצה ישראל – ההפקה הגדולה ביותר בארץ – מאפשר לאלו המשתתפים בו להחליף נופי ארץ בתדירות שאינה מוכרת לרוכב מהשורה. תוואי השטח והנופים מגוונים וניצחון הרוח גובר על תלאות הגוף. חוויה רוחנית.

3. להיתקע או להתברבר במדבר עם אפס קליטה בנייד

לא נכון לרכוב בשטח לבד. תקלות באופנוע, תוואי שטח לא עביר, ברבור או חלילה חבלה גופנית עלולים להפוך טיול טוב עם חילוץ טוב לאסון. גם צמד עלול להיתקע, אך דרכי הפעולה האפשריות רבות יותר.

תחושת חוסר האונים והחשש מפני השעות או הימים שיחלפו בטרם תעבור נפש חיה במקום אינם קלים בתחילה. קור רוח יפחית את אי הנוחות ויגביר את התושייה. מומלץ גם לטפס לגבעה חולשת כשי לאתר שבבי של קליטה. מומלץ תמיד לשאת גם רצועת גרירה, כלים בסיסיים ומים לשתיה.

4. לפגוש בעל חיים נדיר

סוסי פרא, גמלים, יעלים, חזירי בר, נשרים, צבים, פראים, צבועים, נחשים. אלו רק כמה מחיות הבר שפגשתי בטבע תוך כדי רכיבה. הם גם אלו אשר היו לאחד מגורמי המשיכה שלי לשטח. המפגשים מעניקים תמיד מימד חוויתי המאפשר לי הצצה ישירה אל עולם הטבע, הסמוי מעיניהם של אלו המכורים לאספלט.חשוב להשכיל כי בעלי החיים הם תושבי הקבע ואנו האורחים, ולנהוג בהתאם: לא לפתח מרדף, לא לדרוס ולעתים, כמו במקרה של סוסים, לדומם מנוע כדי למנוע מבעלי החיים בהלה מיותרת, אשר עלולה חלילה להזיק להם ולנו.

להמשך הרשימה, הקליקו כאן

אודות כRובי

https://kruvi.net/about-2/

פורסם ב-2 בינואר 2013,ב-חדשות שוטפות. סמן בסימניה את קישור ישיר. השארת תגובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: