סקירות הסבב ה-3 וה-4 באליפות ישראל באנדורו 2012-2013

כתב וצילם: ערן שלמה מהאתר נזימה

ליגת האנדורו מדרימה עד לרמת הנגב בכדי לברוח מהגשמים שבמרכז הארץ. פודרה טחונה שמשנה את פניה בכל הקפה, והיפוך מסלול בסבב הרביעי שהביא אקשן שמזמן לא נראה כאן.

הסבבים השלישי והרביעי של ליגת האנדורו, ייזכרו עמוק בתודעה בזכות שטח המסלול הלא שגרתי בסמוך ליישוב משאבי שדה שברמת הנגב, בשל כמות המשתתפים הדלילה יחסית ובעיקר בגלל העלייה המאתגרת לרוכבי הקטגוריה המקצועית בסבב הרביעי.
הנוהל הקיים לעונה זו נמשך – מרוץ אנדורו אופנועים בסגנון ספיישל טסט, הקפת התשה ארוכה ולאחריה מקטע מסומן מדוד זמנים, הרוכב עם שקלול הזמנים הקצר ביותר – מנצח.
סבב מספר שלוש התקיים ביום שישי, וביום שבת שלמחרת, התקיים הסבב הרביעי על אותו המסלול רק בכיוון ההפוך. צוות באחה ישראל בראשות נועם הימן על ההפקה, רז הימן על מדידת הזמנים, ערן אביבי על המיקרופון וחותמים את אגף הקרדיטים – משטרת ישראל בסיוע מאבטחי "ניצנים" למען הסדר הטוב.

צוות הבאחה לא לוקח סיכונים ובורח ממטרי הגשמים שבמרכז וצפון הארץ ומביא אותנו לדרום הרחוק. הרוכבים מגיעים, סדרת בדיקות טכניות ובדיקת רישיונות, עדיין מעט מקטע שמשפיע בשעה שלמה על לוחות הזמנים ואנחנו ממשיכים כרגיל, עברנו עוד מסוכה. 55 רוכבים הצליחו לזרום עם הדרישות לפלסטיקים ורישיונות, והיעדר רוכבים אחרים, גם כאלו שנראו בין הצופים במהלך היומיים מעלה כי העלות הכלכלית הכרוכה בעשרה מחזורים, הפרושים על פני יומיים, במקומות שונים בארץ, כבדה מנשוא.

סבב שלישי עונת 2012-2013 – יום שישי 07/12/2012

ענני כבשה אפרוריים ממלאים את השמיים ומזכירם לנו שאנחנו בתקופת חורף אך עם העיכוב בהזנקה הם נעלמים ואנחנו נשארים עם שמים כחולים על הרקע המדברי, כעבור שתי הקפות גם שמיים לא נראו מבעד לענני האבק הבלתי פוסקים.

מקצועית E-1
אחד עשר רוכבים בקטגוריה, רובם ככולם רוכבים מן השורה הראשונה שמדרגות הפודיום לא זרות להם ואש בעיניהם בכדי לעלות שוב על המדרגות הנכספות. אוריה כרמלי משודך כאקדח סיכות למרוצים הללו ונראה שגם בגיל 50 הוא לא יעזוב אותה, מתן ניר מחליט להיכנס למערכה, לראות האם כושורו עדיין במותניו וללוות את חניכיו מבפנים. אסף ויסבקר, יניב צמח וטל דנינו ינסו להתערבב לצד כל הצעירים בקטגוריה שבאו לקרוע את הגז בהם אסף בן אהרון, תובל דודבני, אורן חסון, רון שטפל ותומר שפירא – כל אחד מהם רעב יותר מהשני. אחרון חביב ברשימה הוא עוד כוכב שחוזר לעניינים וידוע בשמו נמרוד חמו. הבחור קורע את המסלול בהקפה הראשונה ופותח פער על חבריו, ובזמן שהילדים מחליפים מיקומים ביניהם בהפרשים של שניות בודדות. שפירא מתעשט ובשלושת ההקפות האחרונות משלים את התוצאות היותר טובות מבין רוכבי החבורה. סיכום הזמנים מעמיד את נמרוד חמו במקום הראשון, שפירא שתי שניות בודדות אחריו ושלישי רון שטפל שבהקפה האחרונה מקדים את חסון. דובדבני חמישי, כרמלי מסתפק בשישי, המתניר לאחר התרסקות בספיישל בהקפה הרביעית מסיים שביעי עם הרבה כאבים, ויסבקר שמיני וצמח תשיעי סוגר את הקטגורייה לאחר פרישה של בן אהרון ודנינו.

מקצועית E-2
כמה שאנחנו אוהבים דרמות – הרי בשביל זה נולד הספורט. ארבעת רוכבי הקטגוריה מסתכלים קדימה ורואים, כמעט כרגיל, את גבו של יונתן לוי המרקד לפניהם והוא גם היחיד על המסלול שיורד מקו חמש הדקות להקפה. לוי מוביל בגאווה כשכרמי דולק בעקבותיו, בהקפה החמישית כרמי מצליח להקדים את לוי בפחות ממחצית השנייה, והעיניים נשואות להקפה האחרונה אולי יקרה פה משהו מפתיע. ואכן קורה משהו מפתיע, אך לא כמו שחשבנו…
לוי כהרגלו מסיים ראשון, אחריו מגיעים הרוכבים מהקטגוריות השונות שזינקו איתו, עוד רוכב ועוד רוכב אך כרמי לא מגיע. חולפות להן 2-3 דקות של תהיה וכרמי נצפה הולך על המסלול כשהוא מוביל את האופנוע בידו, האופנוע כבה ומסרב להניע וכרמי חוצה את קו הסיום רק בכדי לקבל נקודות יקרות. במקום השני ניצב דרור כהן לאחר יום רכיבה מוצלח ושלישי הדר עציוני שנכנס השנה לקטגוריה הבינונית. כרמי מקבל את המיקום החמישי וסוגר את הרשימה אסי זעמן.

מקצועית E-3
ארבעה רוכבים בקטגוריה הגדולה, בהם ליאור יוסף שעולה מהעממית, שחר סולימני הוותיק, תומר שמש החייה והטוען לכתר בר נוב על הגאס גאס הדו פעימתי. שמש מרביץ בגז ומחזיק בהובלה ביד רמה מהתחלה ועד לסיום. סולימני מתחיל טוב אך נוב מתעורר בהמשך ומצמק משמעותית את התוצאות שלו עד למקום השני ומשאיר את סולימני במקום השלישי.

קטגוריות עממיות
עממית E-1, מתערבבים ומתחלפים רביעיית החוד בהם יותם סטריקובסקי, אלירן קדר, ניר שחם ואלירן סלם. עוד חמישה שותפים לקטגוריה: אוהד בן חמו, עוז הימן, איתי גרואג, יעקב גל ואיגור שבורין שלא מצליח לסיים. רבעיית החוד רוכבת בקצב מהיר מייתר החברים ומחליפים מקומות כאמור. בסופו של יום סטריקובסקי ניצב על המדרגה הגבוהה, במקום השני קדר ושלישי ניר שחם. בעממית E-2, תשעה רוכבים ברשימת ההזנקה אך רק שמונה מסיימים. סער יעקב בראש בפער גדול של יותר מעשרים שניות מחייך ממרומי הפודיום. במקום השני ירון יעקובוביץ’ ושלישי צחי ידן.
ובעממית E-3 אייל הידוע בכינויו ברל'ה, מתוסכל מחוסר ההיענות של חבריו לקטגוריה, והוא נותר בודד לאחר שליאור יוסף עלה כיתה למקצועית ואילו הסמל של הקטגוריה, זאב צ'פלה שליו החליט שהמעמסה גדולה עליו. ברלה כנגד השעון מצליח לסיים ולהניף את הגביע.

סניורים
חמישה רוכבים בקטגוריית זקני השבט. היעדרו של נדב לוגסי מורגשת אך החברים מתרוצצים גם בלעדיו, רמי צמח מצליח סוף סוף להגשים את הייעוד ולסיים במקום הראשון כשהוא מקדים את איציק קלנר שבמקום השני, דרור כהן שנכנס לקטגוריה לראשונה מסיים שלישי לפני זהר גלילי וחותם ברק דודאי.
מתחילים
אחד עשר רוכבים, מספר יפה כשלעצמו בזמנים קשים אלו של עונת המרוצים. נועם דהן מתרגל לרעיון שבין רגליו ישנם רק שני גלגלים והוא עושה את מה שהוא לומד בצורה הטובה ביותר – מקום ראשון. עדי לוי במקום השני ואורן אביגדור שלישי. נציין את דורון מור שסיים שישי לאחר יום קשה ונתי בר שלא סיים.

סבב רביעי עונת 2012-2013 – יום שבת 08/12/2012

בוקר חדש עולה במדבר והרוכבים משכימים קום ומוציאים את האופנועים מפארק פרמה שבקיבוץ הסמוך. אדמת המסלול טחונה מאוד וכיוון המסלול התהפך.

הפעם ישנה עלייה קשה המיועדת לרוכבים המקצועיים, ולייתר הרוכבים נפתח ציר נפרד שלא מעמיד אותם בפני התלאות שהעלייה צופנת בתוכה. כמו שאתם יכולים להבין, העלייה הזו הפכה להיות הגורם המרכזי של היום ותוצאות המתחרים שונו מספר פעמים באופן דרמטי אם מישהו לא הצליח לעבור אותה בצורה חלקה בכל ניסיון.

מקצועית E-1
נמרוד חמו שוב מכתיב את הקצב וקובע רף גבוהה על פני חבריו והוא במקום הראשון. תומר שפירא, כבר רגיל למדרגות ולגביעים והוא לא מוותר גם הפעם על המקום השני. תובל דודבני מסיים שלישי, רון שטפל רביעי לאחר מספר חילופי מקומות, טל דנינו מסיים חמישי, אוריה כמרלי במקום השישי, וזו הפעם הראשונה שאני רואה אותו עם מבט מתוסכל בעיניים כשבהקפה החמישית הוא נעקף על ידי ויסבקר ונופל לארץ, אך אל דאגה את ההקפה השישית הוא עשה כבר מאושש וכמו שאנחנו רגילים לראות אותו. לויסבקר ניתן את אות הכבוד וההערכה על 45 דקות מדודות על המסלול שמרביתן בוזבזו בקרב מנטלי נפשי מול העלייה האכזרית שהטיחה אותו ארצה שוב ושוב, כל הכבוד!

מקצועית E-2
יונתן לוי, מוכיח שוב כי האדם והאופנוע אחד הם, שפן סלעים, גמל המדבר, דג במים ויתר סופרלטיבים יסתכמו בכך שאת העלייה המדוברת הוא מסיים בדילוג מזלזל. זיו כרמי משאיל אופנוע מחבר אך נאלץ לפרוש מאחר והביש מזל קפץ לבקר שוב. הדר עציוני מסיים במקום השני ואסי זעמן זוכה לראות גביע בקטגוריה המקצועית. דרור כהן מסיים רביעי.

מקצועית E-3
ליאור יוסף נעדר מהסבב ומשאיר את שלושת הקודקדים לקרב ביניהם הפעם בר נוב רוכב חד וממוקד, העלייה לא באמת מדאיגה אותו והוא בראש עם חיוך רחב. תומר שמש במקום השני ושחר סולימני שלישי.

עממיות
המסלול שונה בקו של 20-30 מטרים ולמעשה ללא אלמנט העלייה והכל נשאר שיגרתי
בעממית E-1 אלירן קדר בראש, יותם סטריקובסקי שני ואלירן סלם שלישי. עממית E-2 עם סער יעקב במקום הראשון, דודוי דדון שני וצחי ידן לא מוותר על בפודיום במקום השלישי. עממית E-3 שייכת לברלה והוא מתחייב בפני כולם להביא רוכבים נוספים לקטגוריה, ותודות לקטגוריית ה-250 בליגת הבאחה, אנחנו יודעים שהוא יעשה את זה.

מתחילים
עדי לוי מקדים את אורן אביגדור וניסים רוקח במקום השלישי.
בסניורים זוהר גלילי חוזר למקום שהוא רגיל אליו יותר, רמי צמח שני ואיציק קלנר שלישי.

פורסם ב-12 בדצמבר 2012,ב-חדשות שוטפות. סמן בסימניה את קישור ישיר. השארת תגובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: